امروز: چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 مصادف با 12 / 8/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

احتکار، گرانی و کمبود مواد اولیه دلیل اعتراض تولید‌کنندگان کفش

 

درفش صنعت -  رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران با اشاره به اینکه مشکلات تولید‌کنندگان را بارها با مسئولان وزارت صنعت مطرح کرده‌ایم، گفت: احتکار، گرانی و کمبود مواد اولیه از مهمترین دلایل اعتراضات تولید‌کنندگان کفش در چند ماه اخیر بوده است.

رسول شجری  که با فارس گفتگو کرده؛ در مورد دلایل اعتراضات امروز تولید‌کنندگان کفش در تهران، گفت: از چند ماه پیش صنف کفاشان به دلیل افزایش قیمت دلار برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند.

رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز تهران با بیان اینکه مشکل این صنف، کمبود مواد اولیه، گرانی ارز و احتکار است، گفت: قیمت برخی کالاهای مورد نیاز تولید‌کنندگان کفش در چند ماه اخیر چند برابر شده است.

وی با بیان اینکه چسب مصرفی به عنوان یکی از کالاهای ضروری در تولید کفش از اسفند سال گذشته تاکنون 340 هزار تومان افزایش قیمت داشته است، گفت: حلب 18 کیلویی چسب مصرفی در اسفند سال گذشته 110 هزار تومان بود که در حال حاضر به 450 هزار تومان افزایش یافته است.

شجری اظهار داشت: دسترسی به این کالا بسیار سخت شده و اغلب تولید‌کنندگان اقدام به احتکار کالا کرده‌اند.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران بیان داشت: چسب مصرفی کفاشان در کارخانه‌های داخلی تولید می‌شود، اما مواد اولیه این کالا وارداتی است که در حال حاضر تولید‌کنندگان با کمبود ماده اولیه مواجه شده‌اند.

وی با بیان اینکه تولید‌کنندگان کفش با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: از اردیبهشت ماه امسال مشکلات این صنف را به وزارت صنعت اطلاع داده‌ایم و قول‌های آنها در رابطه با برآورده شدن مشکلات این تولید‌کنندگان تاکنون برآورده نشده است.

شجری با بیان اینکه تولید‌کنندگان کفش در چند ماه گذشته چندین بار تجمعات اعتراضی داشته‌اند ، گفت: امروز هم آقای شریعتمداری وزیر صنعت به فاضلی رئیس اتاق اصناف دستور بررسی مشکلات این صنف را داده است .

وی افزود: شرایط تولید کفش در کشور به دلیل کمبود و گرانی مواد اولیه، خوب نیست و این مساله‌ را بارها به وزارت صنعت و سازمان‌های مربوطه اطلاع داده‌ایم، اما مشکلات در چند ماه گذشته همچنان پابرجا بوده است.

 

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .