امروز: چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 مصادف با 12 / 8/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

سمر؛ پول ها را در مسیر درست هزینه کرده است

 

درفش صنعت- موسسه سمر پس از ارزیابی ممیزان شرکت بازرسی بین‌المللی SGS سوئیس بار دیگر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شد و امروز به‌عنوان تنها دارنده این گواهینامه در بین موسسات خیریه حوزه سرطان در ایران شناخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سمر، گواهینامه بین‌المللی SGS، معتبر‌ترین نشان کیفیت در زمینه شفافیت، اعتمادسازی و پاسخگویی موسسات خیریه است. این گواهینامه که بر اساس عملکرد برترین خیریه‌های دنیا طراحی شده است، سازمان‌ها را در 12 بعد شامل چارچوب مدیریتی، هیئت امنا، هیئت مدیره، چارچوب استراتژیک، مديريت صداقت (کدهای اخلاقی)، ارتباطات، حمایت‌ها، وجهه عمومي، منابع انساني، تخصیص و تولید منابع مالی، كنترل‌هاي مالي، عملیات و ارائه خدمات در دو بعد برنامه‌ریزی و اجرا، سنجش و ارزیابی نتایج و بهبود مستمر سازمان متشکل از 99 سنجه به‌صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در صورت رعایت بهترین شیوه‌های کاری در این ابعاد، گواهینامه بین‌المللی اعطا و امتیاز سازمان در این گواهینامه مشخص می‌شود.

دریافت گواهینامه مذکور نشان‌دهنده این است که کمک‌های خیرین به موسسه سمر در مسیر هدف‌گذاری شده یعنی درمان بیماران صرف می‌شود و بیانگردرستی و صحت هزینه‌کرد و شفافیت مالی در سمر است. به عبارتی گواهینامه بین‌المللی SGS اثبات‌کننده مسیر درست یک موسسه خیریه است.

نتیجه این ارزیابی‌ در مورد خیریه سمر، گویای آن است که موسسه دارای بالاترین سطح انطباق با استانداردهای بین‌المللی عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد است و بر همین اساس موسسه سمر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شرکت بازرسی بین‌المللی SGS با نمره کل 87 درصد شد. ارائه خدمات جامع کیفی، شفافیت مالی و عملکردی، كارآمدی و پاسخگویی بخشی از ویژگی‌هایی بود که منجر به اخذ گواهینامه شد تا راه ارزش‌های پایدار و خدمت باکیفیت در سمر ادامه داشته باشد.

سمر اولین موسسه خیریه در ایران است که موفق به اخذ گواهینامه استانداردSGS  با ویرایش سوم (بازنگری سال 2017) شد که تا سال 2020 نیز معتبر است. همچنین در بعد کنترل‌های مالی (شفافیت عملکرد مالی) که برای موسسه‌های خیریه، یکی از مهمترین ابعاد است، موفق به کسب نمره 97 درصد شد.

 

سمر در سال 1386 با هدف حمایت جامع کیفی (روحی، جسمی، رفاهی) از افراد مبتلا به سرطان بالای 14سال، فعالیت خود را آغاز کرد.

 

هدف موسسه حمایت از بیمارانی است که توأم با  درمان جسمی نیازمند پشتیبانی روحی و روانی  هستند. آنچه فرد مبتلا به سرطان در کنار درمان‌های جسمی نیاز دارد، درمان‌ها و حمایت‌های روحی و روانی با کیفیت مناسب است.

برای رسیدن به هدف خدمات جامع کیفی برنامه‌های متنوعی مانند برگزاری روزانه کلاس‌های گروه‌درمانی، جلسات مشاوره فردی، جلسات خانواده‌درمانی، کلاس‌های مدیریت و کنترل خشم، برگزاری اردوهای تفریحی، فرهنگی و زیارتی برای بیماران، ورزش‌های تنفسی، مشاوره تغذیه و تامین هزینه‌های معیشتی و سبد غذایی به سلامت‌جویان ارائه می‌شود. همچنین برای افراد سالم برنامه‌هایی در زمینه خودمراقبتی برای پیشگیری از سرطان داریم.

بیماران پس از مراجعه به مرکز «سلامت جو» و در طول دوره درمان «فرزند سمر» هستند. تمام دوره‌های درمانی براساس استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود. تا امروز 5684 نفر در موسسه پذیرش شده‌اند.

انتهای پیام/

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .