امروز: چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 مصادف با 12 / 8/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

قاضی پور: 90میلیون متر مربع پارچه چادری نیاز داریم

 

درفش صنعت - عضو کمیسیون صنایع مجلس می‌گوید در شرایطی که ۳۰ میلیون زن ایرانی از چادر استفاده می‌کنند، تنها حدود ۵ میلیون متر مربع پارچه چادری در کشور تولید می‌شود.

نادر قاضی‌پور با انتقاد از میزان پایین تولیدات پارچه چادری، اظهار کرد: بر اساس اعلام نیازی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است با توجه به استفاده حدود ۳۰ میلیون بانوی ایرانی از چادر، رقمی معادل ۹۰ میلیون متر مربع پارچه چادری نیاز کشور است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر بر اساس اعلام انجمن صنفی کارفرمایان نساجی، نیاز کشور به پارچه چادری ۶۸ میلیون متر مربع است که در هر صورت و صحیح بودن هر یک از این آمار تولیدات کشور به هیچ عنوان کفایت نمی‌کند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر تولیدات پارچه چادری کشور حدود ۵ میلیون متر مربع است که بسیار کمتر از نیاز کشور است که با این حساب تقریبا حدود ۹۰ درصد تولیدات پارچه چادری توسط کشورهای خارجی انجام می‌گیرد.

قاضی‌پور با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها باید برای ترویج پوشش ملی باید زمینه‌های استفاده از این پوشش را فراهم کنند و اجازه ندهند بازار این محصول به دست کشورهای دیگر بیفتد، عنوان کرد: متأسفانه بیشتر تولیدات این محصول در کشورهای چین، تایوان و آسیای شرقی انجام می‌گیرد که این مسئله جای تأسف دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با یادآوری اینکه از وزارت صنعت، معدن و تجارت در این باره گزارشی خواسته‌ایم که برنامه‌ای جامع درباره وضعیت تولید پارچه ارائه کند، افزود: همه دستگاه‌ها باید در این زمینه تولید کنندگان چادر را یاری کنند تا تولیدات این محصول به دست کشورهایی مانند چین نیفتد و حتی در زمینه صادرات این محصول نیز گام برداریم.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .