امروز: یکشنبه 30 شهريور ماه 1399 مصادف با 20 / 9/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

افزایش ۱۶ درصدی بازرسی از اصناف

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران درباره میزان بازرسی های انجام شده از ابتدای سال ۹۹ گفت: تعداد بازرسی‌های انجام شده از سوی بازرسان اتاق‌های اصناف سراسر کشور در پنج ماهه نخست امسال، ۱۶درصد بیش از تعداد بازرسی‌ها در مدت مشابه سال گذشته بود.
به گزارش «درفش صنعت» به نقل از اتاق اصناف،بهنام نیک‌منش اظهار کرد: تعداد کل بازرسی‌ها از صنوف تهران در پنج‌ماهه ابتدایی سال جاری یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۳۰۷ فقره بود که ۵۹هزار و ۴۹۵فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۸۷۸میلیارد و ۶۴۵میلیون ریال تشکیل شده است. تعداد بازرسی‌های انجام شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶درصد افزایش و تعداد پرونده‌های متشکله ۷درصد کاهش یافت که این روند کاهشی با توجه به افزایش بازرسی‌ها طبیعی است.
وی افزود: در پنج ماهه ابتدایی امسال بیش از ۶۱ هزار فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد. همچنین در این مدت، تخلف گران‌فروشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹درصد، درج نکردن قیمت ۱۹درصد، صادر نکردن صورت‌حساب ۲۲درصد و تقلب ۱۸درصد کاهش و احتکار ۴درصد افزایش یافته است.
نیک‌منش ضمن قدردانی از بازرسان اتاق‌های اصناف و سازمان‌های حمایت و صمت و نیز شعب تعزیرات و دادستانی بیان کرد: بعد از ایجاد شورای تشدید بازرسی و نظارت در راستای نظارت بر انبارها و مراکز نگهداری عمده کالا، بازرسان اصناف ۱۱ هزار و ۷۰۰ گشت مشترک با بازرسان سازمان حمایت، سازمان صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و دادستانی انجام داده‌اند که در نتیجه این بازرسی، ۳۳ مورد گزارش احتکار بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال ثبت شد. بیشترین میزان احتکار مربوط به لاستیک، روغن، برنج و شکر بوده‌اند.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .