امروز: پنجشنبه 15 خرداد ماه 1399 مصادف با 4 / 6/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

معافیت کالای همراه مسافر از پرداخت حقوق گمرکی تا سقف 80 دلار

پایگاه خبری درفش صنعت: گمرک ایران اعلام کرد: براساس ماده 138 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی،کالای همراه مسافر تا 80 دلار(سالانه) از پرداخت حقوق ورودی معاف شد و مازاد آن، به شرط غیرتجاری بودن با دریافت حقوق گمرکی و 2 برابر سود بازرگانی، قابل ترخیص است.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت، گمرک ایران تاکید کرد: چنانچه کالای همراه مسافر جنبه تجاری داشته باشد، البته کالاهای مجاز و مجاز مشروط، ترخیص آن از گمرک، نیازمند رعایت مقررات و انجام تشریفات مربوط به کالای تجاری است. ­

اسباب سفر و اشیای شخصی مستعمل همراه مسافر نیز در صورتی که جنبه تجاری نداشته باشد، از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف است.

همچنین ورود برخی کالا‌ها یا صدور آن،‌ مانند مشروبات الکلی، وسایل قمار، اسلحه سرد و گرم و مواد محترقه و منفجره، مواد مخدر، نشریات، تصاویر، فیلم، عکس یا هر کالایی که مغایر شئونات مذهبی و ملی کشور باشد، هر نوع نوشته مخالف مذهب رسمی کشور و یا مخل نظم و عفت عمومی و شئون ملی و نیز کالا‌هایی که منع شرعی و قانونی دارند، به موجب جدول تعرفه گمرکی ممنوع است.

گمرک ایران، از مسافران نوروزی خواست، برای حمایت از صنایع و تولیدات داخلی و کاهش بیکاری در کشور،از خرید کالای خارجی اجتناب کنند.

ورود گوشی تلفن همراه مسافری، تنها یک دستگاه برای هر مسافر مجاز است و باید به گمرک اظهار و شناسه بین المللی گوشی (IMEI) در گمرک ثبت شود.

مسافران می‌توانند پس از ورود، از طریق سامانه آنلاین رجیستری گوشی تلفن همراه گمرک نسبت به اظهار گوشی تلفن همراه خریداری شده اقدام کنند.

لینک سامانه آنلاین گوشی‌های تلفن همراه مسافری در سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir در دسترس است.

گمرک در ایام نوروز، تعطیل نیست و گمرکات مرزی در این ایام، با برقراری شیفت‌های فوق العاده کاری و بطور شبانه روزی در خدمت مسافران نوروزی هستند.

انتهای پیام /

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .