امروز: جمعه 20 تير ماه 1399 مصادف با 10 / 7/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

تولید پارچه چادر مشکی با کیفیت برای اولین بار در کشور

مدیرعامل یک شرکت تولیدی در قزوین، در بازدید سرپرست وزارت صمت از تولید پارچه چادر مشکی با کیفیت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش «درفش صنعت» حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت با حضور در شرکت دسترنج رضابافت از این واحد تولید مستقر در شهرک کاسپین استان قزوین بازدید کرد.

سید حسن فلک فرسایی، مدیرعامل شرکت دسترنج رضا بافت در این بازدید اظهار کرد: برای اولین بار زنجیره ابریشم مصنوعی را تولید کردیم که در پتوبافی، فرش‌بافی، تولید پارچه، بند کفش و روسری کاربرد دارد.

وی بیان کرد: از هشت زنجیره تولید پنج زنحیره در این واحد تولیدی تکمیل و راه‌اندازی شده است و سه زنجیره پتوبافی، رنگرزی و چاپ در آینده تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد.

این تولید کننده ادامه داد: در زنجیره اول، پلی اتیلن به ابریشم مصنوعی تبدیل می‌شود. برای زنجیره بعد واحد گردبافی راه اندازی کردیم؛ در تلاش هستیم پارچه چادر زنانه کرپ تولید کنیم به همین دلیل واحد بافندگی را در این واحد تولیدی راه اندازی کردیم که در دهه کرامت آغاز به کار خواهد کرد.

وی گفت: همچنین واحد دیگری سال گذشته با ۵۴۶ میلیارد تومان احداث شده است که این واحد ماه بعد راه اندازی خواهد شد، واحد دوم دیگری را در دست احداث داریم که در حال خریداری ماشین‌آلات هستیم و تمامی هزینه‌ها شخصی و بدون استفاده از تسهیلات بانکی بوده است.

وی افزود: تا ۱۴ ماه آینده پارچه مشکی را در این واحد به صورت آزمایشی تولید خواهیم کرد برای همین منظور با کشور ژاپن رایزنی کردیم تا از تجربیات آنان نیز استفاده کنیم.

فلک فرسایی خاطرنشان کرد: کارخانه‌های زیادی با هدف تولید پارچه چادر مشکی احداث شدند ولی باید بگوییم که برای تولید پارچه با کیفیت باید تمامی زنجیره‌ها تکمیل باشد.

وی تصریح کرد: وقتی زنجیره‌های ابتدایی را نداشته باشیم امکان تولید نخواهیم داشت و امکان فروش جنس با کیفیت آن هم به خانم‌ها غیرممکن است.

این تولید کننده در پایان گفت: ۲۲ نوع پارچه چادر مشکی داریم برای تولید این پارچه نخ پلی فیلامنت نیاز است چون موجب نرم شدن پارچه تولیدی می‌شود، تا به امروز از تسهیلات بانکی استفاده نکردیم چون تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد برای تولیدکننده سود ندارد.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .