امروز: جمعه 20 تير ماه 1399 مصادف با 10 / 7/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

ارز نیمایی برای فعالان صنعت نساجی و پوشاک

هم‌زمان با افزایش بی‌رویه نرخ ارز در روزهای نخست تابستان، زمزمه‌هایی مبنی بر اختصاص ارز نیمایی برای فعالان صنعت نساجی و پوشاک به گوش می‌رسد.
به گزارش «درفش صنعت» به نقل از خبرگزاری فارس، شاید که نه، قطعاً ثبات نرخ ارز، بهترین اتفاق ممکن در جریان واردات قانونی مواد و محصولاتی است که به هر دلیل در کشورمان یافت نمی‌شود.

نکته اینجاست که از سال ۱۳۹۷ و با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه کشورمان و پس از افزایش بی‌رویه نرخ ارز، این روزها نرخ دلار و یورو به‌یک‌باره روند صعودی گرفته و وارد کانال ۲۰ هزار تومان شده است.

حال‌آنکه هم‌زمان با افزایش بی‌رویه نرخ ارز در روزهای نخست تابستان، زمزمه‌هایی مبنی بر اختصاص ارز نیمایی برای فعالان صنعت نساجی و پوشاک به گوش می‌رسد.

نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از آغاز تخصیص ارز نیما برای واردات مواد اولیه موردنیاز تولیدکنندگان صنعت نساجی و پوشاک خبر داده و گفته اختصاص ارز نیما به صنایع نساجی و پوشاک آغازشده که این ارز بیشتر صرف واردات الیاف نساجی به‌عنوان اصلی‌ترین ماده اولیه در تولید منسوجات می‌شود.

به گفته مجید نامی، این الیاف بیشتر شامل الیاف پنبه، الیاف آکریلیک و ویسکوز می‌شود که برای صنعت نساجی و پوشاک استفاده می‌شود و البته ارز نیما به واردات ماشین‌آلات موردنیاز کارخانه‌ها نیز اختصاص می‌یابد.

نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران  اذعان داشته است که نیاز ارزی برای تأمین ماشین‌آلات و بازسازی کارخانه‌های نساجی تا چند سال پیش از طریق وام ارزی چهار درصد تأمین می‌شد که بسیاری از شرکت‌ها توانستند با استفاده از آن رشد کنند.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .