امروز: جمعه 20 تير ماه 1399 مصادف با 10 / 7/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

افزایش ۵.۴ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های صنعتی

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در دو ماهه اول امسال حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی ۵.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش «درفش صنعت» بر اساس این آمار در دو ماهه اول امسال تعداد ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده که نسبت به تصویب ۱۴ طرح در مدت مشابه سال گذشته ۲۸.۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در دو ماهه امسال معادل ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد رشد داشته است، چراکه رقم سرمایه‌گذاری در ۱۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی طی دو ماهه اول سال گذشته معادل ۳۹۵ میلیون و ۹۰۰ دلار بوده است.

پیش‌تر هم آمار سرمایه‌گذاری‌های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی در فروردین ماه منتشر شده بود که بر اساس آن در فروردین ماه امسال سیستان و بلوچستان بیش از ۷۰ درصد حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب را به خود اختصاص داده و ۷۶ درصد سرمایه‌گذاری‌ها نیز از سوی آلمان انجام شده است.

همچنین سهم صنعت از این طرح‌ها  ۷۸ درصد و سهم تجارت و معدن هر کدام ۱۱ درصد از لحاظ تعداد بوده است.

بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در فروردین ماه نیز در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی و ساخت کک، فراورده‌های حاصل از تصفیه نفت و سوخت‌های هسته‌ای صورت گرفته است.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .