امروز: یکشنبه 30 شهريور ماه 1399 مصادف با 20 / 9/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

کفش‌ های شب عید روی دست فروشندگان ماند

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش گفت: هم اکنون به فروش نرفتن کفش‌های شب عید مشکل اصلی ماست.

به گزارش «درفش صنعت» سعید حیاتی رئیس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش  با بیان اینکه بازار چرم شاهد افزایش قیمت نیست چرا که میزان خرید این محصول نسبت به سال‌های قبل کاهش داشته است، گفت: «قیمت چرم را در حال حاضر نمی توان اعلام کرد چرا که هر کارخانه‌ای قیمت خود را دارد».

این مقام مسئول با بیان اینکه واردات چرم مصنوعی با مشکلاتی برخورد کرده است، گفت:  «در حال حاضر مواد اولیه ثبت سفارش نمی‌شود و جلوی واردات بسته شده است، بنابراین وارداتی برای چرم نداریم و هر چه داریم از قدیم در انبار مانده است».

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش، اگر واردات همچنان  بسته باشد، کارخانه‌ها تعطیل خواهند شد.
حیاتی در خصوص مشکلات صنف چرم، گفت: «مشکل اساسی در کشور نخریدن کیف و کفش است. متاسفانه تالارها فعال نیستند، لیگ ورزشی آغاز نشده و همین عوامل باعث کسادی در این بازار شده است. همزمان با برپایی مراسم، لیگ ورزشی و غیره افراد استقبال زیادی از این بازار می‌کردند اما در حال حاضر با کسادی زیادی رو‌به‌رو هستند».

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش، هم اکنون مشکل عمده به فروش نرفتن کفش‌های شب عید است که روی دست فروشندگان مانده است. او در خصوص صادرات چرم به کشورهای دیگر، بیان کرد: «۲ نوع چرم طبیعی و مصنوعی داریم که خوشبختانه در کشور در زمینه تولید چرم طبیعی به خودکفایی کامل رسیده‌ایم و حتی قبل از شیوع کرونا صادرات چرم هم داشتیم اما این ویروس باعث شد صادرات با مشکلاتی رو‌به‌رو شود».

حیاتی در پایان تصریح کرد: «در حال حاضر نیاز به واردات چرم مصنوعی داریم و نیازی به واردات چرم طبیعی نداریم».

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .