امروز: پنجشنبه 15 خرداد ماه 1399 مصادف با 4 / 6/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

بزرگترین آفت اقتصاد ایران، تصمیمات یک شبه است!

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، تصمیمات یک‌شبه را آفت بزرگ اقتصاد ایران دانست و گفت: اخذ کارمزد بر مبنای ارزش کالا در هنگام ثبت سفارش، تولیدکنندگان را به دردسر انداخته است.

به گزارش «درفش صنعت» به نقل از اکسپورتنا، مسعود خوانساری در دیدار هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر محدودیت‌ها و شکل‌گیری برخی کمبودهای ارزی اظهار داشت: فعالان بخش خصوصی از وزیر صنعت جدید انتظار کار خارق‌العاده‌‍ای ندارند؛ بلکه تنها خواسته در شرایط فعلی این است که اعتماد بخش خصوصی جلب شود و در زمانی که صادرات تنها منبع درآمد دولت است، ساختارهای موجود کمی تغییر کند.

خوانساری تصریح کرد: بدون شک همانطور که در مثال‌ها هم داریم هیچ‌گاه یک طرفه به قاضی رفتن جواب نمی دهد و اخذ هر تصمیمی برای صادرات در گروی این است که به حرف افراد ذینفع گوش داده شود؛ پس اگر قرار است از صادرکنندگان تعهدی بگیریم، پیش از آن ضرورت دارد که به آنها اطمینان بدهیم.

وی، افزایش تعرفه‌ها و اخذ تصمیمات یک شبه را یکی از بزرگترین مشکلات فعلی عنوان کرد و خواستار در نظر گرفتن حداقل مهلت از فاصله تصمیم تا اجرا شد.

انتقاد از اخذ کارمزد بر مبنای ارزش کالا در هنگام ثبت سفارش از دیگر موضوعاتی بود که از سوی نایب رئیس اتاق ایران مطرح شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، خواستار تدبیری به منظور پرداخت هرگونه هزینه‌های تحمیلی به صادرکنندگان و تولیدکنندگان شد.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .