امروز: یکشنبه 22 تير ماه 1399 مصادف با 12 / 7/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

آسیب های کفش پاشنه بلند برای خانم ها

 پایگاه خبری درفش صنعت:  تحقیقات جدید نشان می دهد که آسیب های مربوط به پوشیدن کفش های پاشنه بلند، در ۱۱ سال اخیر در آمریکا دو برابر شده است.

محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام اعلام کردند که اورژانس های ایالات متحده بین سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲، دوازده هزار و 355 آسیب مربوط به پوشیدن کفش های پاشنه بلند را مورد درمان قرار داده اند.

رگ به رگ شدن، کشیدگی و پیچ خوردگی پا و مچ پا شایع ترین نوع آسیب ها بودند که در این بازه زمانی گزارش شده است. سن افرادی که در این مطالعه بیشترین مورد آسیب را داشته اند، بین ۲۰ تا ۳۰ سال بود.

جرالد مک گوئین محقق اصلی این مطالعه و استاد اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت دانشگاه آلاباما، می گوید: از نقطه نظر سلامت، کسانی که علاقه مند به پوشیدن کفش های پاشنه بلند هستند باید از خطرات و آسیب های احتمالی این کفش ها آگاه شوند.

مک گوئین می افزاید: مطالعات قبلی نشان داده که راه رفتن با کفش پاشنه بلند باعث ایجاد ناراحتی در قسمت تحتانی ساق پا، مچ پا و پا می شود. کفش پاشنه بلند حرکت عضلات مچ پا را مهار کرده و باعث کاهش طول گام و سرعت کلی حرکت می شود. این کفش ها همچنین باعث از دست دادن تعادل می گردند که می تواند خطرات بدی به همراه داشته باشد.

در این مطالعه که اخیراً در مجله پا و صدمات مچ پا منتشر شده است، پژوهشگران با بررسی داده ها اعلام کردند که بیش از ۸۰ درصد از صدمات ناشی از کفش های پاشنه بلند به ناحیه مچ پا یا پا بوده و ۲۰ درصد نیز نواحی زانو، تنه، شانه، یا سر و گردن را مورد هدف قرار داده است. این مطالعه همچنین نشان می دهد که حدود یک پنجم حوادث ناشی از پوشیدن این کفش ها منجر به شکستگی استخوان شده است.

مک گوئین تاکید می کند که براساس یافته های حاصل از مطالعه مزبور آسیب های این کفش ها در طول زمان افزایش یافته و در بازه زمانی ۱۰ ساله (از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲) با افزایش دو برابری مواجه شده است.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .