امروز: چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 مصادف با 12 / 8/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

صادرات کفش چرمی دست دوز به روسيه

پایگاه خبری درفش صنعت: صنعت کفش با قدمت بیش از دو هزارسال در ایران است؛ صنعتی با ظرفیت بالا برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت است که می‌تواند در رفع دغدغه‌های مهم امروز کشور از جمله اشتغال نقش موثری ایفا کند.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت به نقل از صداوسيما، سالانه در ايران بيش از 250 ميليون جفت کفش توليد مي شود که علاوه بر تامين نياز بازار، صادرات آن رقمي معادل 100 ميليون دلار ارز آوري براي کشور دارد .

سرانه مصرف کفش در کشور سالانه 2 جفت براي هرنفر است که البته با توجه به قاچاق و واردات قابل توجه اين کالا، سهم بالایی از تامين نياز بازار از طريق کفشهاي خارجي انجام مي شود و سهم کفش چرم دست دوز ايرانيزیاد نیست و نمي تواند انگيزه اي در توليد کنندگان کفش دست دوز براي حفظ کارگاه هاي توليدي به وجود آورد.

درحال حاضر 660 واحد توليد کفش چرم دست دوز در کشور فعال هستند که هرکدام مي توانند تعداد زیادی نيروي کار بومي جذب کنند. خوشبختانه اين روزها استقبال خوبي از کفش هاي ايراني شده و مردم نه فقط براي کيفيت و قيمت مناسب بلکه به نيت حمايت از توليد داخل و کارگر ايراني به عرضه کنندگان کفش ايراني مراجعه مي کنند در کنار اين رويداد خوب ، خبرهاي خوشي هم از صادرات کفش به گوش مي رسد.

عليرضا جعفري توليد کننده کفش چرم دست دوز يکي از توليد کنندگاني است که پس از مطالعات متعدد در بازار روسيه و شناسايي ظرفيت هاي اين بازار و سلايق مردم اين کشور قراردادي 17 هزار جفتي با اين کشور بسته است.

وي با اشاره به اينکه هم اکنون 6 هزار جفت کفش آماده ارسال به روسيه است گفت: اگر به دنبال افزايش صادرات به اين کشور هستيم بايد فعاليت توليد کنندگان کفش را درقالب يک سازمان منسجم کرده و توليدات را براساس نياز بازار تامين و به روسيه ارسال کنيم تا علاوه بر پايدار ماندن صادرات حجم آن را افزايش و صنعت کفش را رونق دهيم.

ظرفيت توليد کفش دست دوز چرم در ايران همراه با پاي پوشها مي تواند به 350 ميليون جفت و صادرات به 1 ميليارد دلار برسد اگر مشکلات پيش روي صنعت کفش برطرف شود.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .