امروز: پنجشنبه 1 فروردين ماه 1398 مصادف با 21 / 3/ 2019
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

تولید محصولات چرمی زیر سایه سنگین واردات بی‌رویه

پایگاه خبری درفش صنعت: با وجود توان بسیار بالای ایران در حوزه تولید کیف، متاسفانه وجود برخی از نارسایی ها، تولید کنندگان داخلی را با چالش های بسیاری مواجه ساخته است.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت به نقل از باشگاه خبرنگاران،  عیسی عبدالملکی، یکی از تولیدکنندگان محصولات چرمی کیف در غرب استان تهران با اشاره به موفقیت های چشمگیر کشورهایی همچون ترکیه و چین در عرصه تولید کیف، گفت: در صورت برنامه ریزی اصولی و موثر از تولید کنندگان داخلی،به راحتی چنین توفیقاتی برای تولید کنندگان داخلی نیز حاصل می‌شود و این امری است که به سادگی با الگو برداری از راه و روش کشورهای مذکور محقق خواهد شد.

وی افزود: طبیعتا با عرضه و ارائه تسهیلات ارزان قیمت،بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در این حوزه برطرف خواهد شد، اما برخی گمان می‌کنند صرفا و مطلقا با ارائه تسهیلات و وام های اینچنینی، مشکلات فعالان و تولید کنندگان این حوزه حل و فصل می‌شود، در صورتی که بخش اعظم مشکلات فعلی،ریشه در واردات بی‌رویه دارد.

عبدالملکی افزود: با ممنوع ساختن و جلوگیری از واردات اقلام و کالاهایی که امکان تولید داخلی آن وجود دارد به سهولت قادر خواهیم بود، تحولات چشمگیر و عمده‌ای را در تمامی بخش های تولیدی رقم بزنیم که حوزه کیف،کفش و بسیاری از عرصه های دیگر نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

نیاز ایران به 18 میلیون کیف اداری و مدرسه‌ای در سال

احمد روح پرور، یکی از فعالان سابق تولید کیف در استان البرز نیز گفت: متاسفانه بسیاری از ماشین الات موجود در واحدهای تولیدی، کهنه و مستهلک شده و با این وضعیت، امکان رقابت با تولیدات کشورهای چین و ترکیه، سخت و ناممکن است.

وی افزود: رقابت پایدار و موثر با رقبا، مستلزم حصول توفیقات جدی در دو بخشِ نرم افزاری و سخت افزاری است،که بخش اول معطوف به بروکراسی اداری و حوزه برنامه ریزی می باشد و عرصه دوم به حوزه تجهیزات و دستگاه‌های مربوطه و ارتقای کیفی آن باز می‌گردد.

چندی پیش، محسن خردمند، رئیس اتحادیه سراجان گفته بود نیاز ایران به کیف در سال در دو حوزه اداری و مدرسه‌ای حدود 18 میلیون عدد است که از این میزان حدود 50 تا 60 درصد محصولات، در بخش داخلی تولید می‌شوند و در صورت اطمینانِ تولیدکنندگان از برخورد با وارد کنندگان غیر مجاز و مهار و کنترل این معضل، به‌صورت تدریجی بر ضریب تولید افزوده می‌شود.

انتهای پیام/                                                                                                                                   گزارش: امیرعلی یزدانی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .