امروز: پنجشنبه 1 فروردين ماه 1398 مصادف با 21 / 3/ 2019
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

قیمت پایین و کیفیت بالا؛ شرط توقف ورود تولیدات چینی و ترک به ایران

پایگاه خبری درفش صنعت: نایب رئیس انجمن صنایع نساجی کشورمان گفت: اگر تولیدات نساجی دارای  قیمت پایین و کیفیت بالا باشند دیگر تولیدات چینی و ترکی به ایران وارد نمی شود.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت، علیمردان شیبانی در همایش تبیین نقش صنایع نساجی و تولید پوشاک در اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی کرمانشاه افزود: نساجی صنعتی است که تولید نهایی آن نیاز تمام مردم است و بالاترین ارزش افزوده را میان تمام صنایع دارد.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران اظهار داشت: در صنعت نساجی می توان با کمترین سرمایه گذاری بیشترین اشتغال را ایجاد کرد. وی به دلایل عدم رشد صنعت نساجی کشور اشاره کرد و گفت:  قوانین سخت و دست و پاگیر و قوانین مربوط به کار عملا سرمایه گذاران را از سرمایه گذاری در این صنعت منع می کند، بنابراین دولت باید قوانین کار را اصلاح نماید.

 شیبانی تاکید کرد: در صادرات نساجی باید توان رقابت با صنعت نساجی دیگر کشورها را داشته باشیم یعنی تولیداتی با قیمت پائین و کیفیت بالا ارائه کنیم.

وی افزود: همسایگی با ۱۶ کشور دنیا یک مزیت فوق العاده برای ایران است و البته صادرات کار فرهنگی می خواهد که باید بستر آن فراهم شود.

 این مقام مسئول گفت: در هیچ کجای دنیا سود تسهیلات بخش صنعت به پنج درصد هم نمی رسد اما در کشور ما ۱۷درصد است و در سال های اخیر ۹۸ درصد از صنعت نساجی ایران به دست بخش خصوصی افتاده که این یک خوش شانسی بزرگ برای این صنعت در کشور محسوب می شود و حال صنعت نساجی ایران روز به روز درحال بهبود است.

انتهای پیام/                                                                                گفت و گو: امیرعلی یزدانی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .