امروز: پنجشنبه 1 فروردين ماه 1398 مصادف با 21 / 3/ 2019
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

تولیدکنندگانی که دستفروش شدند

پایگاه خبری درفش صنعت: رییس اتحادیه پیراهن دوزان با اشاره به تداوم رکود در بازار گفت: شرایط بد تولید منجر به تعطیلی واحد های تولیدی و دستفروش شدن تولید کنندگان شده است.

مجتبی درودیان، با اشاره به تداوم رکود در این صنف گفت: متاسفانه با وجود این که در روزهای پایانی سال به سر می بریم اما رکود هنوز در بازار وجود دارد و یکی از دلایل این رکود این است که هنوز بسیاری از سازمان ها عیدی کارمندان خود را نداده اند و همین امر موجب کاهش تقاضا شده است.

درودیان تصریح کرد: از طرفی کاهش تعرفه واردات پوشاک منجر به جولان پوشاک وارداتی در بازار شده است. این در حالی است، زمانی که تعرفه واردات ۲۰۰ درصد بود پوشاک از طریق قاچاق به کشور وارد می شد اما در حال حاضر وضع تعرفه ۵۰ درصدی موجب افزایش بی رویه واردات رسمی شده است و متاسفانه هیچ سازمان و نهادی هم پیگیر این موضوع نیست.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه های بهاره گفت: پوشاک در این نمایشگاه ها با تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی به فروش می رسد و تولید کننده تنها به دنبال این است که درشب عید شرمنده کارگران نباشد و دیگر به سود نمی اندیشد.

 او با انتقاد از وضعیت تولید در کشور گفت: در سال جاری قیمت پوشاک تولید داخل نه تنها افزایش نیافت بلکه بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان برای این که مجبور به تعطیلی نشوند، اجناس خود را با قیمتی پایین تر از سال گذشته روانه بازار کردند.

درودیان تاکید کرد: در این شرایط بسیاری از تولیدکنندگان به دستفروشی روی آورده اند و در حالی دستفروشی می کنند که دارای پروانه کسب هستند اما شرایط بد تولید و عدم حمایت دولت آنها را مجبور به این کار کرده است. او خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت برای وضع بد تولید و رکود بازار چاره ای بیاندیشد.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .