امروز: جمعه 23 آذر ماه 1397 مصادف با 14 / 12/ 2018
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

فروش پوشاک خارجی بدون مجوز در هزاران واحدصنفی تهران

پایگاه خبری درفش صنعت: مدیرکل بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 45 هزار واحد صنفی پوشاک در استان تهران کالاهای خارجی بدون مجوز می فروشند.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت به نقل از صداوسیما، عباس تابش با تایید وجود 2/6 دهم میلیارد دلار کالای قاچاق در بخش پوشاک افزود: از مهر ماه امسال همه ثبت سفارش ها برای واردات بر اساس شناسه کالا انجام می شود و با اجرای شناسه دار کردن کالاها تلاش می کنیم جلوی قاچاق را بگیریم.

مدیر کل بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: 30 نمایندگی برندهای خارجی در کشور ثبت شده است و 16 نمایندگی بر اساس شناسه واردات انجام می دهند و توسط این 16 شرکت، هزار و 770 شناسه کالا برای واردات پوشاک از چین، امارات و ترکیه به ارزش 3 هزار و 432 میلیارد تومان ثبت سفارش شده است.

 

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کار فرابخشی است گفت: به استناد ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت، به همه صنوف، انجمن ها،​اتحادیه ها و تولید کنندگان اعلام کرده ایم که باید از کد شناسه استفاده کنند و همه واحدهای تولیدی از تیر امسال مکلف به تولید کالا بر اساس شناسه شده اند اما فقط 44 شناسه به وسیله 12 شرکت صادر شده است و این نشان می دهد که بخش خصوصی هنوز پای کار نیامده است.

وی افزود: بر اساس ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هیچ واحد تولیدی و هیچ وارد کننده ای از دو ماه پس از این ابلاغ نباید بدون شناسه کالایی تولید یا وارد کند.

تابش گفت: واحدهای صنفی مهلت دارند تا پیش از عید نوروز همه کالاهای بدون شناسه خود را بفروشند زیرا پس از عید امکان خرید یا فروش کالاهای بدون شناسه برای آنها وجود ندارد.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .