امروز: چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 مصادف با 12 / 8/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

اوضاع صنعت کفش روز به روز وخیم‌تر می شود

پایگاه خبری درفش صنعت: رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز گفت: به دلیل شرایط نامناسب صنعت کفش، تعطیلی واحدهای تولیدی این صنعت امسال20 درصد رشد داشته است و ما به جای فروش در بازار عید، فقط سردرگم هستیم و برای حل مشکلات خود به هر دری می زنیم.

 

به گزارش خبرنگار درفش صنعت، رسول شجری ، با اشاره به اینکه تشدید رکود باعث برزو مشکلات زیادی برای واحدهای تولیدی کفش شده است، اظهارداشت: جلسات مختلفی را با مسئولان برگزار کرده ایم، ولی در حالی که همه شعارهایی در حمایت از تولید ملی می دهند، اما متأسفانه در عمل کسی به فکر واحدهای تولیدی به ویژه صنعت کفش نیست.

رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز افزود:  بسیاری از واحدهای تولیدی، بخشی از خط تولید خود را تعطیل و با ظرفیت حداقلی کار می کنند. این در حالی است که روزی صنعت کفش کشور به روسیه صادرات داشت، اما امروز به خاطر سودجویی تعدادی از افراد در تشدید واردات و قاچاق، این صنعت در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

وی در ادامه به واردات زیره و رویه کفش به عنوان کالای نیمه ساخته به کشور اشاره کرد و گفت: سودجویان به راحتی زیره و رویه کفش را در یک زیر پله چسبانده و راهی بازار می کنند کسی هم با آنها برخوردی نمی کند. ما حتی پیشنهاد دادیم که یکی ازکارشناسان اتحادیه به صورت رایگان در گمرکات مستقر و مانع وردات این گونه کالاها به عنوان ابزار تولید شوند اما متأسفانه قبول نکردند.

شجری با بیان اینکه امسال واحدهای تولید کفش فروش خوبی نخواهند داشت، گفت: رقابت در بازار بسیار ناعادلانه است قیمت مواد اولیه گران است و در نهایت قیمت کالاهای ما را افزایش داده است. در حالی که قیمت کالاهای قاچاق ارزان است.

انتهای پیام/                                                                                                                                     گفت و گو: امیرعلی یزدانی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .