امروز: چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 مصادف با 12 / 8/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

چین، بازار مناسبی برای صادرات کفش و پوشاک ایران است

پایگاه خبری درفش صنعت: نائب رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: اگرچه چین به تمام نقاط دنیا پوشاک و کفش صادر می‌کند اما خود بزرگترین وارد کننده پوشاک و کفش در دنیا است.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت به نقل از فارس، مجیدرضا حریری با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای صادرات به چین وجود ندارد، افزود: بازار چین بازار بزرگی است و سالانه 2 هزار و 200 میلیارد دلار به این کشور کالا وارد می‌شودکه ایران می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق و دیپلماسی اقتصادی حساب شده بخشی از این بازار صادراتی غیرنفتی را به خود اختصاص دهد.

نائب رئیس اتاق مشترک ایران و چین  با بیان اینکه در حوزه صادرات ضعیف هستیم، گفت: حدود 65 درصد از آنچه صادرات غیرنفتی نامیده می‌شود گاز، پتروشیمی و میعانات گازی است و بخشی از 35 درصد باقیمانده را هم مواد اولیه معدنی تشکیل می‌دهد و کمتر در بخش صادرات روی کالا تمرکز شده است.

وی اظهار داشت:‌ سیاست تولید باید صادرات و توسعه بازارهای هدف صادراتی باشد و برای این کار دیپلماسی اقتصادی داشته باشیم تا وقتی تولیدکنندگان ما وارد فضای رقابتی برای صادرات در بازارهای بین‌المللی می شوند برای عرضه و فروش کالای خود دچار مشکل ‌نشوند.

وی در مورد روابط تجاری ایران و چین گفت: متاسفانه تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی برای صادرات کالا به چین با یک عدم باور روبرو هستند و فکر می‌کنند کشور چین فقط یک صادرکننده کالاست و ما هم باید از این کشور فقط کالا وارد کنیم.

وی افزود:‌ اگرچه در حال حاضر مبادلات تجاری ایران و چین دوطرفه است اما صادرات ایران به چین بیشتر محدود به مواد شیمیایی و میعانات است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه فرصت صادرات کالاهای غیرنفتی به چین را نباید از دست داد، گفت: ما می‌توانیم گیاهان دارویی، زعفران، محصولات تولید شده از علوم جدید مانند نانوتکنولوژی، پوشاک،‌کفش به خصوص کفش دست دوز چرم، مواد سلولوزی، صنایع دستی و انواع فرش ماشینی و دستبافت و امثال آن را به این کشور صادر کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .