امروز: جمعه 23 آذر ماه 1397 مصادف با 14 / 12/ 2018
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

برخورد با عرضه کالاهای خارجی در نمایشگاه‌های بهاره

پایگاه خبری درفش صنعت: رئیس اتاق اصناف گفت: در نمایشگاه‌های بهاره امسال برای همه محصولات تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی نمی‌توان اعمال کرد و نظارت و برخورد با عرضه‌کنندگان کالاهای خارجی در نمایشگاه‌های بهاره شدت پیدا کرده و با هیچکس تعارف نداریم.

 

به گزارش خبرنگار درفش صنعت به نقل از ایسنا، علی فاضلی افزود: خاوران به عنوان پنجمین نقطه برای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره انتخاب شد اما با توجه به اینکه زیرساخت‌های آن آماده نبود، هفته آینده و با تاخیر افتتاح می‌شود تا در کنار چهار نمایشگاه بهاره دیگر در حکیمیه تهرانپارس، پارک ارم، بوستان ولایت و مصلی به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی در پاسخ به سوالی منبی بر اینکه باتوجه به مخالفت اصناف در برگزاری نمایشگاه بهاره، چه برنامه‌ای برای بهتر شدن آن در سال جاری دارید؟ اظهار داشت: در حال حاضر برنامه خاصی وجود ندارد، چراکه وقتی نمی‌توانید برای برگزاری این نمایشگاه در شأن مردم زیرساخت‌های لازم را برگزار کنید و مجبور به برگزاری آن در زیر چادر هستید، کاری نمی‌توان انجام داد.

فاضلی افزود: اساسا با برگزاری نمایشگاه برای عرضه محصولات به این شکل مخالف هستیم، چراکه هیچ گونه محدودیت و مشکلی برای عرضه نداریم و از سوی دیگر نیز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگی در کشور در کنار واحدهای صنفی متعدد در سطح شهر وجود دارند. به عبارت دیگر آنقدر عرضه‌کننده در سطح شهر وجود دارد که نیازی به برگزاری این نمایشگاه‌ها نیست اما ما را مجبور به برگزاری این نمایشگاه‌ها کرده‌اند.

وی افزود: در نمایشگاه بهاره علاوه بر کالاهای مورد نیاز شب عید مردم مانند، پوشاک، صنایع چرم، آجیل و خشکبار و ... کالاهای سبد خوراکی مورد نیاز مردم مانند برنج، تخم‌مرغ، گوشت، میوه و ... نیز عرضه می شود.

رئیس اتاق اصناف همچنین در خصوص چگونگی نظارت بر نمایشگاه‌های بهاره برای عدم عرضه محصولات خارجی و قاچاق تاکید کرد: بازرسان اتاق اصناف به شدت بر نمایشگاه‌های بهاره نظارت می‌کنند و به محض رؤیت و مشاهده کالای خارجی مجاز یا غیرمجاز علاوه بر ضبط محصول خارجی، عرضه‌کننده آن نیز بازداشت خواهد شد و در این زمینه با هیچ کس تعارف نداریم و رحمی نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .