امروز: پنجشنبه 15 خرداد ماه 1399 مصادف با 4 / 6/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

کسبه پلاسکو با مسافر‌کشی امرار معاش می کنند

پایگاه خبری درفش صنعت: رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان گفت: با وجود گذشت بیش از یک سال از فاجعه پلاسکو و دادن وعده‌های مختلف هنوز حتی کلنگ این ساختمان به زمین زده نشده، الان من می‌توانم در اتحادیه به شما افرادی را نشان دهم که در پلاسکو کار می‌کردند و ۲۰ تا ۳۰ نفر کارمند داشتند اما الان برای امرار معاش و گذران زندگی تاکسی خریده و مسافرکشی می کنند.

مجتبی درودیان درخصوص وضعیت این اتحادیه در آستانه بازار شب عید گفت: متاسفانه وضعیت هر روز بدتر از دیروز می‌شود و باتوجه به اینکه ما خودمان را در کل سال برای رسیدن به این روزها آماده می‌کنیم اما هنوز هیچ تحرکی در بازار دیده نمی‌شود.

 

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان ادامه داد: آن دسته از تولیدکنندگانی که هنوز فعالیت می‌کنند تولیدشان را به حداقل رساندند این در حالی است که تعداد زیادی از آنها مجبور شدند کسب و کار خود را تعطیل کنند و تمام این اتفاقات به دلیل وجود واردات قانونی و غیرقانونی است که در حوزه پوشاک صورت می‌گیرد.

 

درودیان افزود: در تهران و شهرهای بزرگ شاهد هستیم که هر روز یک برند خارجی افتتاح می‌شود و با قیمت‌های پایین مشتریان را جذب می‌کنند. این برندها که غالبا ترک هستند با حمایت دولت ترکیه و سوبسیدهایی که دریافت می‌کنند به راحتی توانستند بازار را در اختیار بگیرند.

 

وی در خصوص واکنش مقامات وزارت صنعت به این پدیده، گفت: قبلا که ما با آنها صحبت می‌کردیم به ما وعده می‌دادند که کارها درست می‌شود اما دیگر الان همان را هم نمی‌گویند و رسما به ما اعلام می‌کنند که از داشته‌های خودتان استفاده کنید. وی افزود: در سال جاری ۴۰ درصد تولیدکننده‌های ما با کمتر از نصف ظرفیت خود کار کردند و بیش از ۲۰ درصد از اعضای اتحادیه ما ورشکست شدند که نمونه بارز آنها کاسبان پلاسکو است که با وجود گذشت بیش از یک سال از فاجعه پلاسکو و دادن وعده‌های مختلف هنوز حتی کلنگ این ساختمان به زمین زده نشده است.

 

درودیان افزود: عده‌ای به دنبال این هستند که تولید را نابود کنند که وزارت دارایی و صنعت یکی از آنها است وقتی که همه مقامات کشور ادعا می‌کنند که رکود وجود دارد بر چه اساس می‌خواهند مالیات را افزایش دهند این قبیل تصمیمات چیزی جز ایجاد نارضایتی در پی ندارد.

 

وی ادامه داد: از طرف دیگر هزینه کارگر، بیمه و آب و برق برای تولیدکنندگان بالاست دولت نیز که هیچ گونه کمکی به ما نمی‌کند پس به راحتی در زمینه پوشاک نیز تبدیل به یک وارد کننده خواهیم شد.

انتهای پیام/

منبع: فصل اقتصاد

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .