امروز: یکشنبه 30 شهريور ماه 1399 مصادف با 20 / 9/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

تولید نوعی کفش برفی که مانند زنجیر چرخ عمل می کند

پایگاه خبری درفش صنعت:  ساخت کفش‌های برفی که در ایران به پاچیله معروفند به بیش از ۵۷۰۰ سال قبل بر می‌گردد، اما به تازگی، شرکت Crescent Moon واقع در شهر بولدر کلرادو، اولین مدل تمام فوم از کفش برفی را طراحی و تولید کرده که مانند زنجیر چرخ عمل می کند.

متخصصان این شرکت با ایده گرفتن از نحوه حرکت پا در دمپایی ابری کفش برفی از جنس اتیلن وینیل استات یا EVA را طراحی کردند که دارای یک کفی دو لایه است.  این کفی در حین حرکت و بلند شدن کف پا، از یکدیگر جدا و با برگشت پا به روی زمین، با استفاده از یک طرح اتصالی درهم رونده به یکدیگر چفت می‌شود. شاید در نگاه اول به نظر برسد کفش از وسط دونیم شده، اما این‌گونه نیست و ایده شکاف بین دو لایه کفش نکته اصلی آن است.

این کفش از مکانیسم سیستم عملکرد زنجیر چرخ در شرایط برفی استفاده می‌کند و سبب می‌شود افراد بتوانند در مسیر‌های ناهموار برفی راحت‌تر حرکت کنند.

 

یکی از بنیانگذاران شرکت کرسنت مون در مورد افرادی که از انتخاب کفش برفی مردد هستید، می گوید: یقین دارد با این طراحی جدید نظرشان عوض خواهد شد.

وی می افزاید: من این طرح را به مانند یک دروازه ورود می‌دانم و اطمینان دارم دفعه بعد که حیاط خانه فردی به طور غافلگیرانه از برف پوشیده شد، دیگر لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد و می‌داند که به چه نیاز دارد.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .