امروز: یکشنبه 22 تير ماه 1399 مصادف با 12 / 7/ 2020
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

واردات بی رویه صنعت چرم و کفش را تهدید می کند

 

پایگاه خبری درفش صنعت: فعالان صنعت کیف و کفش و چرم اعتقاد دارند، مشکلاتی نظیر کمبود نقدینگی و قدیمی بودن تجهیزات واحدهای تولید سبب افزایش هزینه تمام شده تولیدات داخلی و واگذاری بخشی از بازار به تولیدات خارجی شده است.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت، حسین زاده،از تولیدکنندگان شرکت کننده در این نمایشگاه، با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مواد اولیه تولید کفش وارداتی است، گفت: یکی از مشکلات صنعت کفش واردات مواد اولیه است و به دلیل نبود کار کارشناسی در گمرک شاهد هستیم که بسیاری از موادی که ضرورتی برای واردات آن نیست با کمترین تعرفه و برخی مواد مورد نیاز با تعرفه بالایی وارد می‌شود که خود باعث افزایش قیمت تمام شده محصول می‌شود.

وی‌افزود: تولید محصول باکیفیت نقش مؤثری در افزایش صادرات دارد و نمی‌توانیم با استفاده از کالاهای بی کیفیت صنعت کشور را با مشکل مواجه کنیم.

یزدانی، از دیگر فعالان حوزه تولید کیف و کفش نیز با اشاره به ضرورت حرکت در مسیر تجهیز کارگاه‌ها و واحدهای تولید کیف و کفش و بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و نوین می‌گوید: یکی از معضلات و مشکلات اساسی پیش‌روی فعالان تولید کیف و کفش به گرانی تجهیزات و دستگاه‌های تولید چرم ،کیف و کفش باز می‌گردد که در شرایطی که سایه رکود بر ابعاد گوناگون بازار سنگینی می‌کند و کمبود نقدینگی به معضل جدیِ بسیاری از واحدها و مراکز تولیدی و کارگاهی کیف و کفش مبدل شده است، امکان چنین هزینه کردهایی برای فعالان عرصه مذکور به سادگی میسر نمی‌شود.

علی نمازی دیگر فعال صنعت کیف و کفش نیز با بیان اینکه واردات بی رویه کمر تولیدکنندگان را شکسته‌است، اظهار داشت: واردات بی‌رویه مصنوعات چرمی از کشور چین باعث شد تا بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی فعالیت خود را تعطیل کنند.

عبدا... افشاری، دبیر اتاق اصناف مشهد معتقد است: بزرگ‌ترین مشکل تولیدکنندگان کیف و کفش کمبود نقدینگی است و پایین آوردن هزینه حامل‌های انرژی، بیمه و مالیات و همچنین افزایش مشوق‌های مالیاتی می‌تواند به تولیدکنندگان کیف و کفش کمک کند تا در بازارهای بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشند.

انتهای پیام/                                           گزارش: احمد محمدرحیمی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .