امروز: جمعه 23 آذر ماه 1397 مصادف با 14 / 12/ 2018
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

واردات؛ صنعت کفش را به نابودی می‌کشاند

پایگاه خبری درفش صنعت: رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش گفت: بازار کفش تحت تاثیر برندهای است که وارد کشور می شوند و تولیدکنندگان داخلی توان رقابت با آنها را ندارند. اگر جلوی واردات به صورت CKD (قطعات جداگانه) گرفته نشود صنعت کفش کشور نابود می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار درفش صنعت، سعید حیاتی افزود: فروشگاه های خارجی مثل قارچ در حال رشد هستند و به تولید ضربه می زنند. باید کاری کنیم کارگاه های کوچک زیر چتر حمایتی دولت قرار گیرند و به عنوان هلدینگ اجماع شوند تا بتوانند افزایش تولید داشته، رقابت پذیر باشند و در بحث قیمت تمام شده از رقبا عقب نمانند.

 

وی با بیان اینکه همانند گذشته کفش های تولید داخل می توانند در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشتند و دوباره به همان سطح برگردیم، گفت: برندهای خوبی داریم اما به خاطر قیمت ارز و بالا بودن قیمت تمام شده توان رقابت با رقبای خارجی از جمله ترک‌ها را نداریم.

 

حیاتی تصریح کرد: اگر قرار است شرکت های خارجی در بازار کشور حضور یابند باید با کارگر ایرانی و مواد اولیه داخل کار کنند نه اینکه محصول نهایی را در اینجا بفروش برسانند و تولیدکنندگان داخلی در حاشیه قرار گیرند.

 

رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش واردات با بیان اینکه به دلیل واردات لوازم کفش به صورت جداگانه (CKD)، این صنعت رو به نابودی است، گفت: به دلیل پایین بودن تعرفه زیره و رویه، واردات این اقلام برای تولیدکنندگان به صرفه است بدین ترتیب این اقلام را با قیمت پایین وارد کرده و بازار را دچار بحران کرده اند.

 

حیاتی با بیان اینکه اگر جلوی واردات به صورت CKD گرفته نشود صنعت کشور نابود می‌شود، اظهار کرد: برای تولید کفش 40 تا 50 قلم جنس لازم است و زمانی که اینها به صورت جدا وارد می‌شود با دو تا سه کارگر آنها را بهم می چسبانند و یا می دوزند هم تعداد کارگر پایین می آید هم لوازم داخلی بفروش نمی رسد. بنابر این توقع داریم ارگان‌ها و سازمان های ذیربط ی با هم هماهنگی داشته باشند و از تولیدکنندگان حمایت یکپارچه کنند.

 

رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش خاطرنشان کرد: باید کریدور ویژه برای تولیدکنندگان به وجود بیاید تا مواد مصرفی خود را زودتر وارد کنند و بتوانند کلاهای خود را بدست مصرف کنندگان برسانند.

وی تاکید کرد: بی ثباتی قیمت دلار مردم را از بخش تولید گریزان می‌کند و به سمت بازارهای دیگر سوق می‌دهد.

حیاتی افزود: تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز صنعت کفش کشور قدیمی است و تولیدکنندگان به دلیل حمایت نشدن تمایلی به نوسازی ندارند.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .