امروز: جمعه 23 آذر ماه 1397 مصادف با 14 / 12/ 2018
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..
دریای آروم هیچوقت یک ناخدای ماهر نساخته..

به‌روزرسانی تجهیزات و ماشین‌آلات تولید کیف و کفش ضروری است

پایگاه خبری درفش صنعت: رئیس اتحادیه سراجان گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر با پیشرفت‌هایی که در حوزه کیف و کفش حاصل شد توانستیم کالاهایی باکیفیت و درخور نام ایران و مصرف‌کنندگان تولید کنیم. امروزه در تولیدات کیف ایرانی از مدل‌های جدید دنیا پیروی می‌شود، اما در این میان آنچه شرایط را سخت کرده، بحث به‌روزرسانی تجهیزات و ماشین‌آلات است.

به گزارش خبرنگار درفش صنعت، محسن خردمند،  افزود:  در کنار نوسازی ماشی آلات اگر به بحث‌هایی مانند بیمه و مالیات هم توجه شود، توان رقابت ما با کشورهای دیگر افزایش خواهد یافت.

وی افزود:  اکنون اگرچه شرایط واردات کالاهای ساخته‌شده تا حدی سخت‌تر شده، اما همچنان با توجه به مشکلات موجود توان رقابتی ما نسبت به کشورهای دیگر کمتر است. در همین حال متاسفانه برندهایی که وارد ایران می‌شوند اغلب در کشور اصلی تولید نشده و در چین به صورت تحت لیسانس آن برند تولید و در ایران با قیمت‌های بالا فروخته می شوند.

خردمند اظهار داشت: علاوه بر نمونه‌های تولیدشده در چین بخش قابل توجهی از سایر کالاهای وارداتی نیز فاقد کیفیت لازم بوده و برای رقابت در بازار و درآمدزایی بیشتر کیفیت را فدا می‌کنند، در حالی که اگر از تولیدکننده داخلی حمایت و تجهیزات به‌روز شود، می‌توانیم کالایی با همان کیفیت را در داخل کشور تولید کنیم.

وی افزود: براساس آمار، سالانه حدود ۱۸ میلیون کیف اداری و مدارس لازم داریم که از این رقم حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد آن در داخل کشور تولید می‌شود، اما اگر تولیدکنندگان بدانند که به مرور جلوی واردات انواع کیف‌ها گرفته می‌شود، به تدریج بر ظرفیت تولید افزوده می‌شود و تولیدات ما در این بخش پاسخگوی نیازهای کشور خواهد بود.

رئیس اتحادیه سراجان گفت:  اگرچه اکنون کالای قاچاق از ترکیه و کشورهای دیگر وارد ایران می‌شود، اما یکی از موضوعات مهم‌تری که تولید ما را آزار می‌دهد، بحث واردات مواد اولیه است که باید نسبت به آن تجدید نظر شود. همچنین مشکلاتی مانند تعرفه‌های گمرکی یا طولانی شدن روند ترخیص کالا نیز مزید بر علت شده‌اند. اگر در این حوزه‌ها همکاری و هماهنگی بیشتری پیش آید، تولیدکنندگان می‌توانند کالای خود را به قیمت و سر وقت تحویل بگیرند و در حوزه تولید با موانع کمتری مواجه باشند.

وی افزود:  در حال حاضر صادرات ما در بخش کیف و کفش بسیار کم است، چون از نظر قیمت توان رقابت وجود ندارد و از سوی دیگر بحث‌های استانداردی که در کشورهای مختلف لحاظ می‌شود، امر صادرات را با مشکل مواجه می کند. انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .