امروز: یکشنبه 25 مهر ماه 1400 مصادف با 17 / 10/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

الیاف نابود کننده ویروس کرونا روی فرش و منسوجات

تولید کننده برجسته الیاف اکریلیک Aksa Akrilik ،  الیاف ضد میکروب به نامEverfresh  تولید کرده است که ثابت شده، ویروس کرونا در منسوجات را تا ۴۸/۹۷ درصد  از بین می‌برد.

به گزارش «درفش صنعت» Everfresh پس از چهار سال تحقیق و توسعه به بازار عرضه شده و برای طیف وسیعی از محصولات از جمله ماسک، پوشاک، جوراب، منسوجات خانگی، پتو، ملحفه و فرش مناسب است. همچنین، این محصول می‌تواند برای استفاده در مناطق شلوغ مانند هتل‌ها، مساجد و خوابگاه‌ها که سطح بالایی از بهداشت اجتماعی نیاز است و به ویژه در فرش‌ها، مفید باشد، زیرا از تشکیل باکتری‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

برخلاف محصولات پوشش داده شده یا اسپری شده، اثر ضد میکروبی Everfresh به دلیل جایگذاری یک ترکیب روی در لیف است که پس از شستشوهای مکرر، همچنان عملکرد خود را حفظ می‌کند. برخلاف مواد معدنی مشابه مورد استفاده در کاربردهای ضد میکروبی، بعد از آهن، روی یکی از مهم‎‌ترین مواد معدنی مورد نیاز برای سلامت بدن است.

روی، یکی از مکانیسم‌های دفاعی بدن و یکی از موثرترین مواد معدنی در مبارزه با باکتری‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها است. با توجه به اینکه خاصیت ضد میکروبی Everfresh از طریق عملیات تکمیلی به دست نیامده و با توجه به نتایج آزمایش‌های انجام شده، این محصول به پوست آسیب نمی‌رساند و فلزات سنگین را در حین و بعد از استفاده آزاد نمی‌کند. از این رو، تاثیرات منفی بر روی محیط زیست نیز ندارد.

الیاف ضد میکروب جدید آکسا در البسه

در آزمایش‌های ضد میکروبی انجام شده، مشاهده شده است که Everfresh حتی در حالت مخلوط با الیافی مانند پنبه، پشم، ویسکوز، پلی استر و پلی آمید، خواص ضد میکروبی قوی خود را حفظ می‌کند.

به گفته Cengiz Taş مدیر کل شرکت Aksa Akrilik، این محصول حفاطت در برابر ویروس کرونا را فراهم نمی‌کند، اما ویروس را در مدت زمان مشخصی غیرفعال می‌کند. Everfresh با دارا بودن ویژگی‌هایی همچون خشک شدن سریع، نفوذ پذیری بخار آب، نفوذ پذیری هوا، عایق حرارتی، ساختار نرم، سبک و راحت، تمام انتظارات را برآورده می‌کند. در حال حاضر این محصول مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و مدیران این شرکت پیش بینی می‌کنند که تقاضای آن خصوصاً برای فرش افزایش یابد.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .