امروز: یکشنبه 25 مهر ماه 1400 مصادف با 17 / 10/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

تابلوی برند‌های پوشاک خارجی جمع می‌شود!

عضو هیئت مدیره اتحادیه پوشاک گفت: در حال حاضر هیچ برند خارجی در سطح کشور مجوز فعالیت ندارد و در آخرین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق مقرر شد تابلوهای این برندها جمع‌آوری شود.

به گزارش «درفش صنعت» مجید افتخاری عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک با اشاره به افزایش قاچاق در پی افزایش قیمت مواد اولیه داخلی، اظهار کرد: با توجه به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا صادرات پوشاک به طور کلی کاهش داشته، برخی حاضرند کالای خود را به قیمت ناچیز و حتی به صورت کیلویی بفروشند. از طرف دیگر نرخ ارز هم در داخل کاهش پیدا کرده، بنابراین تمایل به قاچاق افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه ترکیه و بنگلادش به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلات جدی در زمینه صادرات مواجه هستند، گفت: اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در کشورهای اروپایی باعث کاهش فروش پوشاک در آنها شده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک درباره طرح مبارزه با قاچاق پوشاک در سطح عرضه که از سال ۱۳۹۷ از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شروع شد، گفت: این طرح برای مدتی اجرا شد و ستاد با برندهایی که محرز بودند، برخورد کرد. اما بعد از مدتی قطع شد، چرا که ستاد مبارزه با قاچاق می‌گوید "به ابزارهایی از جمله شناسه کالا نیاز دارد که هنوز در صنعت پوشاک وجود ندارد".

به گفته وی، اکنون طرح قاصدک برای برخورد با قاچاق نیست اما طبق آخرین جلسه ستاد هیچ برند خارجی در سطح کشور مجوز فعالیت ندارد و همه غیر قانونی هستند. تولید مشترک برندهای خارجی در ایران نیز شرایط خاصی از جمله تولید ۲۰ درصدی در مبدأ و صادرات ۵۰ درصدی داشت که در حال حاضر اجرا نمی‌شود؛ بنابراین همه این برندها غیرقانونی هستند که در آخرین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق نیز مقرر شد تابلوهای این برندها جمع‌آوری شود.افتخاری با بیان اینکه مناسبت‌های مختلف در ایران مانند اعیاد و عزاداری ها که در آن‌ها مبارزه با قاچاق به تعویق می‌افتد، حاشیه امنی برای قاچاقچیان ایجاد کرده است، گفت: ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار شغل به دلیل قاچاق پوشاک از بین رفته است.

پوشاک برند

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .