امروز: چهارشنبه 13 مرداد ماه 1400 مصادف با 4 / 8/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

ارزهای دیجیتال برای سوداگران، قطع مکرر برق برای تولیدکنندگان!

برخی صاحبان واحدهای  تولیدی  در تماس با رسانه ها با انتقاد از قطعی مكرر برق ، اعلام كردند كه این مشكل سبب بروز خسارت هایی مادی برای آنها شده است.

به گزارش «درفش صنعت» علیرغم هشدارهای فراوانی که برای کمبود آب و در نتیجه آن کاهش تولید برق داده می‌شود اما گویی ماینینگ مجاز و غیرمجاز در کشور بدون هیچ مشکل ادامه دارد ، سود برخی برجاست و مردم هم باید تاوان را با قطعی برق در ساعات گرم و پرمصرف بدهند!

این نتیجه مدیریت دولتی است که در فصل سرما، چندین ماه خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را تاریک کرد تا ضرری به مزارع کشت بیت‌کوین وارد نشود وای به حال فصل گرما و استفاده از کولر آبی و گازی.

در حال حاضر گزارش‌ها خبر از قطعی برق در مناطق غرب، جنوب غربی و جنوب شرقی می‌دهند.

مردم همچون سال گذشته معتقدند ماینینگ چینی‌ها و نورچشمی‌ها که به سود کلانی برایشان ختم می‌شود هزینه‌اش به پای مردم است.

فعالیت مزارع بیت کوین  در حالی بدون هیچ مشکلی ادامه دارد که برخی از فعالان بخش تولید در روزهای اخیر از خسارات سنگین قطع برق به کارگاه های تولیدی خبر داده اند. 

به گفته یکی از تولیدکنندگان، کاهش تولید و اختلال در فرآیندهای تولید، بروز خسارت به دستگاههای خط تولید و نیز ایجاد مشكل در استفاده از مواد اولیه ازجمله مشكلات  هنگام قطعی های برق است.
این تولیدكننده  گفت: اغلب دستگاهها در كارگاههای تولیدی نیاز بالای برق دارند و تامین ژنراتورهای تامین كننده برق با توان بالا نیز هزینه بر است.

در حالی که تولیدکنندگان برای فعالیت خود دچار مشکل شده اند، برخی از سوداگران که از حاشیه امن در استخراج بیت کوین برخوردار هستند، همچنان با قدرت به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می دهند. 

قطع گسترده برق در بسیاری از شهرها با انتقادهای گسترده ای از سوی جامعه همراه بوده است.  بیشتر انتقادها با این مضمون است که این موضوع هم مثل همیشه افتاد گردن مردم: «برق قطع می‌شود می‌گویند تقصیر مردم است. آب نیست می‌گویند مردم است. آلودگی است می‌گویند تقصیر مردم است. آره تقصیر ماست!» 

مدیریت ضعیف  در بسیاری از حوزه‌ها باعث به وجود آمدن انتقادهای گسترده مردم شده است،‌خوب است مسئولان دولت در این روزهای پایانی کارشان نگاهی به کارنامه درخشان خود در حوزه‌های اقتصادی و بخصوص تولید و مصرف برق هم بیندازند!

بیت کوین

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .