امروز: چهارشنبه 13 مرداد ماه 1400 مصادف با 4 / 8/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

برکناری یک مقام دادستانی در پی ابلاغ زودهنگام فیلترینگ اینستاگرام!

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد این نهاد دستوری برای مسدودسازی پیام‌رسان اینستاگرام نداشته و یک مقام بلندپایه دادستانی را برای صدور نامه‌ای با این محتوا، مورد پیگرد قضایی قرار داده است.

به گزارش «درفش صنعت» این خبر پس از آن منتشر می‌شود که در فضای مجازی، تصویری از دستور قوه قضائیه برای مسدودسازی این پیام‌رسان پرطرفدار در ایران، آن هم در آستانه سیزدهمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران منتشر شد.

با این حال خبرگزاری میزان، نوشته است که این نامه از سوی «جواد جاویدنیا، یکی از معاونین قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران» صادر شده بود و یک «تخلف اداری» بود.

میزان اضافه کرده که این نامه، «بلافاصله در همان ساعات اولیه از سوی محمد جواد حشمتی، رئیس دادگستری استان تهران بلااثر شده است.»

در بخشی از این نامه در توجیه ابلاغ مسدود کردن اینستاگرام آمده است که «اخبار واصله و آرایش جنگی دشمن در فضای مجازی، احتمال مخاطرات جدی امنیتی و ایجاد آشوب و اغتشاش را در حد نگران‌کننده‌ای افزایش داده است.»

این نامه خطاب به مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیران عامل همراه اول، ایرانسل، رایتل و مدیران شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی بوده است.

مرکز رسانه قوه قضائیه، اقدام جاویدنیا در نوشتن چنین نامه‌ای را «یک تخلف اداری و مداخله‌ای خارج از وظایف و اختیارات» نامیده و نوشته که وی هم‌اکنون بدلیل انجام «اقدام غیرقانونی، تحت تعقیب دادسرای انتظامی قضات» قرار گرفته است.

در پای این نامه آمده است: رونوشت به فرمانده کل سپاه، فرمانده سازمان اطلاعات سپاه، معاون فرهنگی-اجتماعی سپاه، معاون هماهنگ‌کننده سپاه و فرمانده قرارگاه ثارالله تهران جهت «استحضار» و «پیگیری اجرا و در صورت عدم اجرا اعلام جرم علیه مدیران شرکت‌های یادشده».

این نامه باوجودی ابلاغ شده بود که پیش از این، علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت، با انتشار یادداشتی در حساب اینستاگرامی خود، به دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی هشدار داده بود که تعطیل کردن اینستاگرام «حدود یک میلیون ایرانی» را به سمت بیکاری و فقر می‌کشاند.

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ است و از او به عنوان کاندیدای اصلی اصولگرایان نام برده می‌شود.

فیلترینگ اینستاگرام

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .