امروز: یکشنبه 25 مهر ماه 1400 مصادف با 17 / 10/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

عدم تعلق یارانه به اصناف کارآفرین !

نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران: عدم تعلق یارانه به اصناف کارآفرین/ تراکنش بانکی صنوف به‌شدت کاهش یافت.

به گزارش «درفش صنعت» به نقل از تسنیم، نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران با بیان اینکه هیچ سوبسیدی به‌عنوان کارآفرین به اصناف تعلق نگرفته است گفت: در مدت یک سال اخیر با تعطیلی اصناف تراکنش بانکی صنوف به شدت کاهش یافته است.

 جلال‌الدین محمد شکریه  ، درباره امهال سازمان مالیات به صنوف اظهارداشت: به اصنافی که کسری مالیات بر ارزش افزوده خود را پرداخت نکردند تا پایان خردادماه مهلت داده شده تا این مبلغ را پرداخت کنند.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه زمانی که اصناف تعطیل شده و قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند قطعاً پس از بازگشایی واحدها مشکلات برطرف نمی‌شود افزود: زمانی که صاحب یک واحد صنفی برای یک ماه آینده چکی را به فردی می‌دهد با برنامه‌ریزی این کار را انجام داده و اکنون صنوف در این حوزه با مشکل مواجه هستند.

رئیس اتاق اصناف رشت با اشاره به اینکه در یک ماه اخیر با تعطیلی اصناف تراکنش بانکی آن‌ها و همچنین تراکنش بانکی در نظام پولی کشور کاهش پیدا کرده است گفت: تولید ناخالص داخلی و چرخش اقتصادی در همین تراکنش‌های بانکی خود را نشان می‌دهد.

شکریه با بیان اینکه بسیاری از اصناف اجاره‌دار هستند و در  یک سال اخیر متحمل ضرر و آسیب بسیاری شده‌اند عنوان داشت: اصناف با تمام مشکلاتی که متحمل شده‌اند باز هم نجیبانه همراهی و همکاری داشته‌اند و از آن‌ها کمال تقدیر و تشکر را داریم.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران ابراز داشت: تنها ۱۸ درصد از صنوف در نظام تأمین اجتماعی بیمه خویش‌فرما هستند و ۸۲ درصد از صنوف بیمه نیستند این به این دلیل است که آن واحد صنفی توان پرداخت حق بیمه را ندارد.

 وی با تأکید بر اینکه هیچ سوبسیدی به‌عنوان کارآفرین برای صنوف در نظر گرفته نمی‌شود افزود: حتی در تعداد معدود صنوفی که مشمول کمک دولت بوده و ۳۰ درصد حق بیمه آن‌ها ۱۰ درصد شده نیز فرد نمی‌تواند نام خود را به‌عنوان کسی که در آنجا کار می‌کند در لیست بیاورد.

رئیس اتاق اصناف رشت با بیان اینکه توجهی که باید در مورد صنوف لحاظ شود اعمال نمی‌شود اظهار داشت: با یک نگاه حمایتی کوچک ضریب اقتصادی واحدهای صنفی ارتقاء پیدا کرده و اشتغالزایی نیز افزایش پیدا می‌کند.

شکریه تصریح کرد: زمانی که اشتغالزایی در کشور افزایش یابد تمام حوزه‌های رفاه اجتماعی، امنیت، فرهنگ، بزهکاری‌های اجتماعی و ازدواج جوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه اصناف ظرفیت‌های بسیار روان و جوشانی دارند لذا علاوه بر خوداشتغالی، دگراشتغال نیز بوده و بار مالی را از دوش دولت برمی‌دارند افزود: یک طرح حمایتی کوچک در جامعه اصناف می‌تواند پیامدهای بسیار خوبی را در بر داشته باشد.

اتاق اصناف

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .