امروز: یکشنبه 25 مهر ماه 1400 مصادف با 17 / 10/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه صنعت فرش

رئیس مرکز ملی فرش ایران از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال توسط وزارت‌ صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنعت فرش کشور خبر داد.

به گزارش «درفش صنعت» رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان این‌ که ۱۰ هزار میلیارد ریال توسط وزارت‌ صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنعت فرش در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به تورم و مشکلات مالی موجود، دریافت این تسهیلات می تواند کمک به سزایی به تولیدکنندگان فرش باشد.

فرحناز رافع روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه فرش آذربایجان‌غربی، با اشاره به بهبود وضعیت صنعت فرش کشور، اظهار داشت: این تسهیلات ۱۸ درصدی با توجه به نرخ تورم و مشکلات مالی موجود در کشور می‌تواند نقش به سزایی در حمایت از تولیدکنندگان داشته باشد.

وی افزود: اقدامات اساسی برای بهتر شدن وضعیت بخش فرش در کشور، انجام شده که مطمئنا اخبار خوبی از این صنعت در کشور در آینده نزدیک خواهیم شنید.

رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان کرد: از تولید کننده‌هایی که در مناطق روستایی طرح قابل توجیه و دفاعی برای اشتغال‌زایی در بخش فرش داشته باشند حمایت و تسهیلات کار نیز در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت. 

رافع با اشاره به این‌که به دنبال ایجاد مجتمع و تولیدی‌های فرش و فرش‌بافی هستیم، افزود: بال‌ و پر دادن بیش‌ از پیش به صنعت فرش می‌تواند گوشه‌ای از مشکلات بیکاری جوانان را در جامعه برطرف کند.

وی افزود: انتظار می‌رود جلساتی با حضور استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با ذینفعان فرش استان برگزار شود تا مشکلات این قشر مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات حوزه فرش دستباف در ایران سن بالای فعالان این عرصه است، گفت: باید جوانان را برای حضور در این عرصه راغب کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های صنعت فرش کشور در حوزه نمایشگاهی، گفت: برگزاری نمایشگاه اوراسیا در تیرماه، نمایشگاه بین‌المللی فرش، نمایشگاه اکسپو جهانی، نمایشگاه فرش "یک‌دل تا همدلی" و همچنین نمایشگاه "دموتکس" هانوفر آلمان فرصت خوبی برای نمایش ظرفیت صنعت فرش منطقه و کشور است.

رافع با بیان این‌ که در مرکز فرش به دنبال برطرف کردن مشکلات این صنعت هستیم، گفت: همچنین از بخش خصوصی انتظار می‌رود در کنار استانداری و سازمان صمت گوشه‌ای از مشکلات فرش منطقه را برطرف کنند.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای توجه به فعالان حوزه فرش در کشور، موضوع بیمه این افراد است که دولت مکلف شده همه این افراد را بیمه کند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: حذف الزام دریافت سالانه کارت ملی مهارت برای تداوم بیمه قالی‌بافان نیز از جمله اقداماتی است که انجام شده و بسیار نیز مورد توجه فعالان این بخش قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: ما به دنبال صادرات فرش دستباف ایرانی هستیم و در کنار آن، حمایت از طرح‌های فرش ایرانی، اقامه دعوا در مجامع بین المللی در راستای حفظ حقوق نقشه‌ها و بافندگان فرش ایرانی را در دستور کار داریم که پیگیری برای دریافت گواهی اصالت، تولید شناسنامه‌های فرش و علامت جمعی در همین راستا است.

فرحناز رافع

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .