امروز: جمعه 26 شهريور ماه 1400 مصادف با 17 / 9/ 2021
#در_خانه_بمانیم.
کشوری که مردمانش مسئولیت اجتماعی را درک کنند، از تمام بحران ها عبور خواهد کرد.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
ما زمانی رشد می کنیم که با چالشی مواجه میشیم، نه وقتی که مسائل ساده هستند..

تولید شلواری با کیسه های هوا جهت محافظت از موتورسواران

شرکتی به نام Airbag Inside Sweden AB در حال تولید هستند که با نام تجاری MO’CYCLE لباس ایمنی تقویت شده ای را برای موتورسواران تولید می کنند.

به گزارش «درفش صنعت» با توجه به اینکه پاهای یک موتورسوار ، اولین قسمت از بدن آنها است که در هنگام تصادف با زمین برخورد می کند (مشکلی که با اضافه شدن وزن موتورسیکلت هنگام سقوط بیشتر هم می شود) به نظر می رسد شلوار جینی با کیسه هوا محصولی است که احتمالاً باید چند روز پس از برخورد اولین موتورسیکلت ها به جاده اختراع می شد.

اما آنها فقط در حال حاضر توسط شرکتی به نام Airbag Inside Sweden AB در حال تولید هستند که با نام تجاری MO’CYCLE لباس ایمنی تقویت شده ای را برای موتورسواران تولید می کنند.
این شرکت یک نمونه اولیه کاربردی را طراحی کرده است که از کیسه های هوای پنهان شده در زیر یک شلوار جین استفاده می کند. وقتی خالی هستند کیسه ها به سختی قابل مشاهده هستند و احتمالاً مانع از حرکت موتورسوار نمی شوند ، اما در یک حادثه ، آنها در کسری از ثانیه باد می شوند به گونه ای که شلوار از هم باز می شود تا جایی برای فضای باد شده سریع خود ایجاد کند.

نمونه اولیه در حال حاضر با استفاده از سنسورهای دستی فعال می شود اما Airbag Inside Sweden AB با محققان دانشگاه اوپسالا سوئد در حال تحقیق هستند تا در نهایت از حسگرهای داخلی استفاده کنند تا به شلوار هوشمند این امکان را بدهند تا بداند چه زمانی باید باد شود.
این شرکت در نهایت قصد دارد شلوار جین ایربگ دار خود را از طریق یک سیستم تأمین مالی جهت سرمایه گذاری معرفی کند ، اما تا آن زمان سوالات زیادی در مورد نحوه طراحی آنها در عمل وجود دارد.
آیا مانند کیسه های هوایی است که در وسایل نقلیه استفاده می شود؟
آیا یکبار مصرف است و نیاز به تعویض کیسه ها بعد از هر حادثه است یا کاربران می توانند با فرض زنده ماندن کیسه هوا تحت فشار کوچک را تعویض کنند؟
آیا شلوار در طول زمان نیز از بین می رود یا اینکه دارای کیسه های هوایی هستند که به راحتی از بین نمی روند تا بتوان همواره از آن ها استفاده کرد؟
این شلوار اگرچه ایده خوبی برای موتورسواران به نظر می رسد ، اما این موارد برای افراد مسنی که حتی در اثر سقوط های جزئی در معرض آسیب جدی هستند نیز می توانند به همان اندازه مفید باشد. ما قبلاً کمربندهایی با کیسه هوا را دیده ایم اما به نظر می رسد شلوارهای بادی یک راه حل ایمن تر هستند.

شلوار ایمنی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری درفش صنعت میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند .